'

Warto wiedzieć koledzy, że są też tacy "koledzy" pod wodzą Wiktora Mikusińskiego, byłego nieudanego przewodniczącego ZF MO w 1981 r., byłego nieudanego komendanta stołecznego w latach 1991-93. Pozdrawiam

 

Oświadczenie SFMO "Godność" 23.09.2008    Warszawa, 23.09.2008 r.

                                                           Oświadczenie
Zarządu Stowarzyszenia Byłych Funkcjonariuszy MO Represjonowanych
Za Działalność  Związkową i Polityczną w l. 1981-1989 ?Godność?



w sprawie projektu przepisów ograniczających wysokość świadczeń emerytalnych byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

Zarząd SFMO "Godność"  z  zadowoleniem przyjął informację o zamiarze odebrania przywilejów emerytalnych byłym funkcjonariuszom SB na podstawie projektu ustawy Platformy Obywatelskiej, który ma w najbliższym czasie wpłynąć do Sejmu. Daje to nadzieję, że sprawa ta, o której mówi się  od wielu lat, zostanie nareszcie zrealizowana.
Środowisko byłych funkcjonariuszy MO, którzy w 1981 r. tworzyli ruch reformatorsko - związkowy i tak, jak solidarnościowe podziemie, do końca istnienia PRL byli represjonowani i ścigani przez policję polityczną, jaką była Służba Bezpieczeństwa, od dawna oczekiwało na rozliczenie z totalitarnym ustrojem. Uważamy, że ograniczenie wysokości świadczeń emerytalnych byłym funkcjonariuszom SB  jest, obok lustracji, jednym z  elementów  procesu dekomunizacji zamykającym rozliczenia z  PRL. Zwracamy się do wszystkich sił politycznych, do posłów i senatorów o poparcie tego projektu, będącego aktem sprawiedliwości historycznej i społecznej.

Wiktor J. Mikusiński Przewodniczący Zarządu SFMO "Godność"

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
sfmo.ovh.org
022-6492942

              Walne Zebranie przyjęło także uchwałę w sprawie likwidacji przywilejów b. funkcj.SB:

"Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Byłych Funkcjonariuszy MO Represjonowanych za Działalność Związkową i Polityczną w latach 1981 - 1989 ?Godność? z zadowoleniem przyjmuje wynik debaty sejmowej nad projektem ustawy zmniejszającej wskaźnik naliczania emerytur b. funkcjonariuszom służb specjalnych PRL i skierowanie projektu ustawy do dalszych prac w komisjach sejmowych.Środowisko byłych funkcjonariuszy MO, którzy w 1981 r. tworzyli ruch reformatorsko-związkowy i tak, jak solidarnościowe podziemie, do końca istnienia PRL byli represjonowani i ścigani przez policję polityczną, jaką była Służba Bezpieczeństwa, od dawna oczekiwało na rozliczenie z totalitarnym ustrojem.Uważamy, że ograniczenie wysokości świadczeń emerytalnych byłym funkcjonariuszom SB jest elementarną sprawiedliwością przywracającą właściwe proporcje w wysokości świadczeń emerytalnych dla ofiar i ich prześladowców. Obok lustracji jest to ważny element dekomunizacji, mający istotne znaczenie dla procesu zamykania rozliczeń z PRL.Zwracamy się do wszystkich sił politycznych, do posłów i senatorów o poparcie tego projektu, będącego aktem sprawiedliwości historycznej i społecznej.?W dn.28.10. uchwała ta została przekazana przewodniczącym komisji sejmowych spraw wewnętrznych i polityki społecznej."

 List do Prezesa Rady Ministrów, Pana Donalda Tuska

Szanowny Panie Premierze

Zarząd Stowarzyszenia Byłych Funkcjonariuszy MO Represjonowanych Za Działalność Związkowa i Polityczną w latach 1981-1989 ?Godność? wyraża krytyczne stanowisko wobec listu trzech byłych ministrów w spraw wewnętrznych, skierowanego ostatnio do Pana. Jesteśmy rozczarowani wyrażonym w tym liście poparciem dla byłych funkcjonariuszy służb specjalnych PRL przez osoby, które z racji pełnionych na początku lat 90. funkcji, miały najlepszą wiedzę o bezprawnych działaniach Służby Bezpieczeństwa i podobnych jej instytucji totalitarnego państwa.

Nie podzielamy argumentów b. ministrów zawartych we wspomnianym liście ani w ich wypowiedziach dla mediów.

Podzielamy natomiast argumenty autorów przepisów o zmianie sposobu naliczania świadczeń emerytalnych byłym funkcjonariuszom służb specjalnych w okresie PRL.

Środowisko byłych funkcjonariuszy MO, którzy w 1981 r. tworzyli ruch reformatorsko - związkowy i tak, jak solidarnościowe podziemie, do końca istnienia PRL byli represjonowani i ścigani przez policję polityczną, jaką była Służba Bezpieczeństwa, od dawna oczekiwało na rozliczenie z totalitarnym ustrojem.

Uważamy, że ograniczenie wysokości świadczeń emerytalnych byłym funkcjonariuszom SB jest elementarną sprawiedliwością, przywracającą właściwe proporcje w wysokości świadczeń emerytalnych dla ofiar i ich prześladowców. Obok lustracji jest to ważny element procesu dekomunizacji zamykający rozliczenia z PRL.

Z wyrazami najwyższego szacunku 

                                                                             Wiktor J. Mikusiński

                                                                            Przewodniczący Zarządu

Do wiadomości:

Wiceprezes RM,

Minister MSWiA

Pan Grzegorz Schetyna