Aktualnośći

EGZEKUCJA ODRĄBAĆ ŁEB WIELKIEGO SZATANA

Tomasz Turowski, były oficer, „nielegał” polskiego wywiadu, którego aktywność przypadała zarówno na czasy PRL, jak i RP.

Działał na obszarze wielu państw, realizując w interesie Polski liczne, często ryzykowne zadania, czasami w roli wysokiej rangi dyplomaty RP, czasami bez żadnego „przykrycia”.

Odszedł ze służby w Agencji Wywiadu w 2007 roku, w stopniu pułkownika.

Współautor bestsellerowego wywiadu-rzeki Kret w Watykanie, autor sensacyjnej trylogii, na którą składają się: Dżungla we krwi.

O spotkaniu przy okazji poromocji książki Tomasza Turowskiego, Prezeska ZBFSOP, Monika Kazula napisła na FB: Bylam! Bylo super! Mam co czytac! Spotkalam fantastycznych ludzi i bardzo sie ciesze ze spedzilam dwie godziny w tak fascynujacym gronie. Co do autora, to jeszcze nic nie przeczytalam ale juz wiem, po tym co uslyszalam ze bedzie to uczta a zyciorys Tomasz Turowski ma niesamowity.

EGZEKUCJA

ODRĄBAĆ ŁEB WIELKIEGO SZATANA

Bardzo bliska przyszłość – osłabiona Unia Europejska przeżywa kryzys, prezydent Stanów Zjednoczonych to nuworysz i biznesmen, z czym nie może pogodzić się wielu polityków, także w jego najbliższym kręgu. Jednym z największych zagrożeń są ataki terrorystyczne, można się ich spodziewać w każdym miejscu i o każdej porze.

Abdul Aziz i Abdurrahman, szkoleniowcy islamistycznych terrorystów, postanowili zwerbować młodych polskich Tatarów – Mustafę, Karima i Selima. Jaki jest ich cel? Ściąć głowę Wielkiemu Szatanowi. Wywiady rosyjski, amerykański, polski, niemiecki i izraelski prowadzą nie do końca uczciwą grę, wymieniają się pojedynczymi informacjami, każdy myśli o sobie i liczy na osiągnięcie swoich celów. Do gry wkracza Paweł, emerytowany oficer wywiadu.

Czy wraz z członkami antyterrorystycznej jednostki likwidacyjnej Mossadu uda mu się powstrzymać terrorystów?

304 strony, format 145 x 205 mm, oprawa broszurowa ze skrzydełkami, ISBN 978-83-64378-60-7.

 

Strona ZBFSOP w skrócie