Aktualnośći

Nowe książki Tomasza Turowskiego

 

Trylogia sensacyjna „zabij pożyczonym mieczem” autorstwa Tomasza Turowskiego o tytułach poszczególnych tomów „Oko smoka”, Chichot hieny” i „Wzrok Cerbera”.

 

Prezentacja trylogii i jej fragmenty

 

Nasza prezentacja nie pretenduje do przedstawienia całości dorobku literackiego autora obejmującego jak dotąd siedem wydanych już pozycji książkowych.

 

Ograniczamy się do przedstawienia ostatniej trylogii przeznaczonych dla tych czytelników, którzy gustują w treści pełnej dynamicznych akcji, wątków szpiegowsko – kryminalnych, ale też szerzej osadzonych w otaczającej nas rzeczywistości geopolitycznej oraz logistycznie w miejscach, obszarach i kulturach pozwalających na uwiarygodnienie wydarzeń, w których „wtórnik” po części alter ego autora – Paweł – bierze udział.

 

Tytuł zbiorczy trylogii „zabij pożyczonym mieczem” nawiązuje do chińskiej sztuki wojny stratega Sun Tzu sprzed dwóch i pół tysiąca lat, lecz wciąż aktualnej. Zaleca ona skłócenie swojego wroga z innym przeciwnikiem poprzez podsunięcie wrogowi fałszywych dowodów o agresywnych intencjach wobec niego strony trzeciej. Dzisiaj mówilibyśmy o działaniach „pod obcą flagą”.

 

Pierwszy, wydany już tom pt. „Oko smoka”, do nabycia w sklepie internetowym „Tygodnika Przegląd”, mówi o globalnym zagrożeniu wynikającym z kreowania konfliktu między trzema czołowymi mocarstwami – USA, Rosją i Chinami. Wywiady tych państw prześcigają się w metodach niszczenia przeciwnika. Zanosi się na światowy kryzys. Akcja tej trzymającej w napięciu do samego końca opowieści o zmaganiach prowadzących do nowego podziału stref wpływów na naszym globie toczy się w fascynującej scenerii Ałtaju i Mongolii, dzikiej przyrody i pośród ludów przywiązanych do tradycyjnych obrzędów i wierzeń często nieznanych szerszej publiczności.

 

Drugi tom pt. „Chichot hieny” zredagowany i przygotowany do publikacji, do której powinno dojść w I kwartale 2023 r. również w wydawnictwie „Przeglądu” sponsorowanym przez fundację „Oratio Recta”, mówi o kolejnym globalnym zagrożeniu. Jest to zjawisko określane jako „new world order” – nowy porządek świata wynikający ze zmowy ponadnarodowych holdingów, którymi zarówno demokracja jak i rządy poszczególnych państw, ograniczające ich ekspansję, potrzebne są jak przysłowiowy „kwiatek do kożucha”. W przekonaniu wielu możnych tego świata dopiero po przejęciu przez nich realnej władzy na Ziemi zapanuje ład, porządek i dobrobyt, szczególnie dla nich samych oczywiście. I tu walka, tym razem skoordynowana, służb specjalnych głównych graczy, trzymająca w napięciu i obfitująca w dramatyczne momenty wraz ze spektakularnym zakończeniem, zapewnią czytelnikowi dobrą i równocześnie angażującą go w realne problemy geopolityczne lekturę.

 

W trzecim tomie, pt. „Wzrok Cerbera”, już napisanym i gotowym do korekty autorskiej Tomasza Turowskiego, przenosi on nas w obszar najnowocześniejszych technologii informatycznych, takich jak zastosowanie komputerów kwantowych, których terrorystyczne, wrogie użycie może pozwolić liczebnie ograniczonej grupie złoczyńców na przejęcie totalnej kontroli nad ludzkością. Tu również wywiady mocarstw oraz bohaterska postawa obywateli poszczególnych państw w procesie identyfikacji i walki z globalnymi terrorystami, obfitującym w starcia zbrojne i sensacyjne wątki, starają się, mimo nieuniknionych ofiar, zapobiec tragedii.

 

Amatorzy spy story, powieści szpiegowskich, kryminałów i thrillerów, uzyskają dzięki temu satysfakcję z „wciągającej” lektury, od której trudno się będzie oderwać.

 

Dodatkowo zaletą tej prozy, w porównaniu z książkami wielu innych autorów o podobnej tematyce jest to, że Turowski doskonale wie o czym pisze, bowiem 34 lata według jednych, a 37 lat zdaniem innych źródeł przepracował w wywiadzie jako oficer – nielegał.

 

O zaletach książek Turowskiego przekonacie się Koleżanki i Koledzy, gdy zadbacie o to, aby „Oko Smoka” znalazło się pod choinką i nie tylko: sklep.tygodnikprzeglad.pl  .

 

Będziemy przedstawiać w kolejnych odsłonach fragmenty trzech tomów trylogii.

 

Strona ZBFSOP w skrócie