Aktualnośći

Prośba o odprawienie Mszy św. w intencji: „Zmarłych emerytów i rencistów mundurowych, którym obniżono świadczenia za służbę …”

Ks. Kardynał Kazimierz NYCZ

 

Opublikowano: 01 sierpień 2018

Szczęść Boże!

Jego Eminencja

Ks. Kardynał

Kazimierz NYCZ

 

Drogi Księże Kardynale,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o odprawienie Mszy św. w intencji:

„Zmarłych emerytów i rencistów mundurowych, którym obniżono świadczenia za służbę na rzecz państwa totalitarnego.”

Pisząc to kieruję się troską o dusze tych zmarłych ludzi bez wnikania w ich życiorysy i okoliczności śmierci pozostawiając to osądowi Bożemu. Do chwili obecnej z powodu Ustawy  Emerytalnej z dnia 16 grudnia 2016 r. zmarło 45 osób /zawały serca, udary, samobójstwa/. Nie poradzili sobie z niesprawiedliwością, jaka ich spotkała, gdyż zaliczono ich do tych, którzy służyli na rzecz państwa totalitarnego oraz obniżono im w sposób drastyczny nabyte wcześniej świadczenia pozbawiając warunków do godziwego życia na starość.

Jest to wielka tragedia dla nas wszystkich. Wierzę, że w tak ważnej sprawie moja prośba znajdzie zrozumienie i przyniesie ulgę w ich cierpieniu czyśćcowym. Proszę uprzejmie o odprawienie Mszy św. i poinformowanie o terminie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym! Za dobre serce i przychylność w tym względzie – Bóg zapłać!

Niech Pan Bóg będzie błogosławiony i Najświętsza Maryja Panna!

Z wyrazami szacunku wraz z modlitwą!

mjr Straży Granicznej RP Jerzy Misiewicz

/emeryt z Polanicy Zdroju/

 

„Szanowny Panie, uprzejmie informuję, że Ksiądz Kardynał dziękuje za e-maila z dnia 24 lipca br. z treścią którego wnikliwie się zapoznał. Jednocześnie informuję, że Msza święta zgodnie z przedstawioną przez Pana intencją zostanie odprawiona 2 sierpnia br. w kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich.  Z poważaniem s. Krystyna. Sekretariat Arcybiskupa Warszawskiego.”

 

Biskup Polowy WP

Józef Guzdek

Szanowny Panie Majorze,

Mszę św. zgodnie z Pana intencją odprawiłem w sobotę 4 sierpnia 2018 roku.

Szczęść Boże.

+ J. Guzdek

 

Na prośbę Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai pragnę Pana poinformować, że Msza św. w intencjach wskazanych przez Pana w e-mailu z dnia 27 lipca br. zostanie przez niego odprawiona w dniu 10 sierpnia br.

Łączę wyrazy szacunku

s.M. Anita Hoffman

Sekretariat Biskupa Opolskiego

 

Strona ZBFSOP w skrócie