Aktualnośći

Reaktywacja

Reaktywacja

Szczegóły

Kategoria: STRONA GŁÓWNA

Opublikowano: 21 wrzesień 2017

Opublikowano: 21 września 2017 r.

Witamy wszystkich czytelników na odnowionej stronie internetowej. Trochę to trwało, ale na szczęście się udało. Staraliśmy się stworzyć stronę przede wszystkim czytelną. Nie jest naszym celem rywalizacja z innymi tego typu stronami. Nie mamy paru elementów, które mają te strony takich jak: rozbudowany zespół redakcyjny, odpowiedni sprzęt i fundusze do tworzenia niektórych materiałów na stronę. Oczywiście nie zamierzamy stać w miejscu i stale poszukujemy chętnych do publikacji swoich materiałów na naszej stronie. Choć redagujemy stronę zorientowaną na problemy emerytów służb mundurowych, którzy zostali pokrzywdzeni przez państwo wolnej Polski, zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji na ten temat. Nie boimy się hejtów. Jesteśmy ludźmi uczciwymi i będziemy działać zgodnie z prawem, aby osiągnąć zadośćuczynienie naszych krzywd.

Zostaliśmy wybrani przez polityków do kupienia wyborców za naszą krzywdę. To w naszym przypadku obecna władza złamała prawo, żeby przypodobać się „suwerenowi”. Nasi rodacy tego nie rozumieją, bo to ich nie dotyczy. Jednak jeżeli część z nich zdobędzie się na chwilę refleksji i zacznie rozumieć, że to co nam zrobiono, można będzie zrobić każdej grupie, która się nie spodoba rządzącym, będzie to naszym sukcesem.

Oprócz przekazu niezbędnych informacji, pomocy poszkodowanym, szczególnie tym z nas, którzy są najstarsi i pozostawieni sami sobie, chcemy by nasza strona była refleksyjna. Życie upływa bardzo szybko. Fakty gonią fakty. Czasami trudno nadążyć. Zapomina się jednak o refleksji, o głębszym przemyśleniu tego co się dzieje wokół nas. Chcemy to zmienić. Chcemy, o ile będzie to możliwe, odkłamać to co robi z nami obecna propaganda. IPN odtajnił zbiory z okresu PRL. Jest to ewenement na skalę światową, żeby dla celów politycznych jakiejś partii odtajniać tajne zasoby państwa. Oczywiście chodziło o dostęp do informacji o funkcjonariuszach, po to aby odebrać im emerytury. Oni myślą, że to co dotyczy PRL, nie jest cenne dla wywiadów obcych państw, szczególnie tych będących naszym przeciwnikiem. Obecnej władzy nie obchodzi to, że ujawniła przy okazji dorobek polskich służb z okresu wielu lat. Trzeba to wyjaśnić Polakom. Czy wiecie, że Anglicy do dzisiaj nie ujawnili pełnej informacji dotyczącej Enigmy. To co zrobiła obecna ekipa, na świecie jest najcięższym przestępstwem przeciwko państwu. Teraz jednak mamy odniesienie do IPN, gdzie jest dostęp do odtajnionych informacji o służbach PRL. Jako redakcja strony powinniśmy mieć jak wszyscy dziennikarze dostęp do tej wiedzy. Możemy też tą wiedzę uzupełniać o własne doświadczenia, do czego zachęcamy. Podzielmy się prawdą (oczywiście bez zdradzania tajemnicy państwowej), aby przeciwstawić się kłamstwu, jakie obecna propaganda sprzedaje suwerenowi. Aby suweren zrozumiał, że służby nie wiele się od siebie różnią. Prawo jest łamane przez tych co te służby wykorzystują do niecnych celów. Przeciętny funkcjonariusz niewiele tu ma do powiedzenia. A w naszym przypadku właśnie my jesteśmy represjonowani i to nie przez sąd tylko ustawę wprowadzającą odpowiedzialność zbiorową. Ponownie otwieramy więc stronę a wraz z nią dyskusję. Dopóki nie rozwiniemy forum dyskusyjnego prosimy o uwagi nadesłane drogą  elektroniczną na adres: redakcja@zbfsop.pl . Najciekawsze teksty umieścimy na stronie za uprzednią zgodą autora.

Informacja o witrynie

Opublikowano: 21 września 2017

Startująca witryna zawiera następujące elementy, które wybieramy za pomocą myszy:

Menu

  • STRONA GŁÓWNA
  • INFORMACJE O ZBF SOP
  • STOWARZYSZENIA MUNDUROWE
  • USTAWA EMERYTALNA
  • JAK SIĘ ODWOŁAĆ
  • ODWOŁANIE W KRAJU
  • ODWOŁANIE ZA GRANICĄ
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT

Strona główna oprócz logo i informacji związkowych służy do prezentowania: aktualności, apeli i ważnych komunikatów. Informacje te po upływie czasu będą składane w archiwum lub w zakładkach tematycznych, czyli poszczególnych pozycjach menu.

Informacje o ZBF SOP to podstrona, informująca o Związku Byłych Funkcjonariuszy Służb Ochrony Państwa. Tam są dane teleadresowe. Informacje o dyżurach, statut, deklaracja członkowska, historia związku i inne informacje dotyczące działania związku. Są też: ogłoszenia, sprawy socjalne, informacje różnych okolicznościach.

Stowarzyszenia mundurowe to podstrona zawierająca linki do stowarzyszeń mundurowych, z którymi współpracujemy.

Ustawa emerytalna to podstrona, gdzie znajdziesz informacje dotyczące ustawy emerytalnej:

teksty kolejnych ustaw, ostatnia zmiana i aktualna treść ustawy, przebieg procesu legislacyjnego z linkami do posiedzeń sejmu, komisji sejmowych, senatu, stenogramy z posiedzeń. Są tam opinie prawne związane z legislacją, jest także ciąg dalszy czyli obywatelska inicjatywa zmiany ustawy.

Jak się odwołać, to podstrona, która ma być przydatna dla szukających pomocy. Są tam informacje o kancelariach prawnych prowadzących nasze sprawy, są przydatne opinie prawne, jest informacja o spotkaniach w siedzibie zarządu i co tam można załatwić.

Odwołanie w kraju, to biblioteka aktów prawnych przydatnych przy odwołaniu, odwołanie od decyzji ZER MSWiA, odwołanie do MSWiA z art. 8a.

Odwołanie za granicą, to podstrona, która została stworzona z myślą o tym, co nas może czekać w przyszłości, jak nie wygramy w kraju. Na razie będą tam opisane akty prawne i doświadczenia, które wystąpiły podczas poprzedniego odwołania do Strasburga. To się przyda, gdy znowu będziemy musieli wystąpić. Jeżeli zaczną się procesy za granicą będziemy o nich pisać na bieżąco.

Archiwum, to podstrona, która zawiera historyczne artykuły z poprzedniej witryny. Niektóre z artykułów będziemy wystawiali na podstrony w zależności od ich aktualności. Materiały te to 12 lat działalności strony.

Kontakt to podstawowe dane teleadresowe !

Nie wszystkie podstrony są zapełnione, za co przepraszamy. Jesteśmy w trakcie ich redakcji i prosimy o cierpliwość. Śpieszyliśmy się z otwarciem witryny, żeby nie było zbyt dużej przerwy w obecnym, gorącym czasie.

 

 

Strona ZBFSOP w skrócie