Aktualnośći

Żegnamy płka w st. spocz. Witolda Jerzego OKSA

ŻEGNAMY  KOLEGĘ

Rano 17 lutego zmarł płk w st. spocz. Witold Jerzy OKS, oficer kontrwywiadu, człowiek prawy, przestrzegający zasad, wierny ideom wolności, praworządności i sprawiedliwości społecznej. Naczelnik, serdeczny kolega i przyjaciel. Zawsze gotowy do realizacji powinności zawodowych  i niesienia koleżeńskiej pomocy.

Ceniony analityk, swoimi opracowaniami informacji operacyjnych umożliwiał decydentom zewnętrznym podejmowanie ważkich dla bezpieczeństwa państwa decyzji, bez szkody dla źródeł pochodzenia informacji.

Odszedł niespodziewanie, choroba zamanifestowała nagle swe znamiona we wrześniu i z każdym tygodniem było coraz gorzej. Operacja była już tylko potwierdzeniem bliskiego kresu życia.

Zachowujemy na zawsze wspomnienia o JURKU. Te z Rakowieckiej – bogate w konstruktywne spory, sytuacje ciężkie i trudne, niepowodzenia i wiwaty, oraz te odprężeniowe bo miłe i radosne chwile z nad wody, z lasu, z wakacji pod gruszą, przy ognisku na działce, z jazzem i żartami.

Do zobaczenia Druhu.

Mamie Jurka i synowi Jarkowi składamy wyrazy szczerego współczucia.

Koleżanki i Koledzy z „Dwójki” i Zarządu Kontrwywiadu

Urzędu Ochrony Państwa

 

Ceremonia pożegnalna odbędzie się 29 lutego 2024 r. o godz. 11.30 w Domu Pogrzebowym – sala B na Cmentarzu Komunalnym  Północnym.

 

Strona ZBFSOP w skrócie